Kemi nderin dhe kėnaqėsinė ju informojmė se me 15.05.2016 Cyrih Zvicėr u

formua kėshilli themelues i LOBIT EUROATLANTIK SHQIPTAR dega Zvicėr.

Shfrytėzojmė kėtė rast falėnderojmė gjithė pjesėmarrėsit kėtė takim, veēanėrisht mysafirėt

na erdhėn nga shtetet e ndryshme!

Takimi filloi si gjithmonė pas intonimit Himnit Kombėtar dhe pas njėri ndėr iniciuesit pėr

 Zvicėr Florim Useini morri fjalėn pėrshėndetėse.

Kurse iniciuesi tjetėr Binak Sylaj foli gjerėsisht pėr rėndėsinė e formimit Lobit. Dhe fund,

e elaboroi platformėn e pėrkohshme Lobit iniciatori i formimit Lobit shqiptar Botė dhe

 njėkohėsisht kryetar i pėrkohshėm z.Skenderbeg Klaiqi.

Pėr mbėshtetjen e fortė na dhanė, dhe kishin udhėtuar enkas nga dega e lobit Austri

fjalė pėrshėndetėse pati z.Mentor Gashi,

ndėrkohė fjala ju dha edhe njėrit ndėr sponsorėt e lobit z.Shukri Ymerit nga Lörachu i Gjermanisė.

Pas njė pauze shkurtėr, pranishmėve ju dha rasti parashtrojnė pyetje, por kishte edhe mendime

dhe sugjerime tepėr interesante pėr cilat ne publikisht i falėnderojmė!

fund u zgjodh kėshilli themelues prej 15 anėtarėve, ku me kėrkesė aktivistėve u propozuan,

secili anėtarė i kėshillit themelues doli foltore dhe ju prezantua pranishmėve. Pas njė pune mjaft

ngjeshur dhe dinamike, fund , anėtarė kėshillit themelues u zgjodhėn:Florim Useini, Binak Sylaj,

Mehmet Jusufi, Adnan Imeri, Alisetar Ramadani, Lurata Reci, Mirela Mezani, Shaban Haliti, Vlora Balaj,

Luan Hulaj, Sara Demoli, Ibrahim Mecani, Shaban Sadiku, Abas Fejzullahu, dhe Aledin Ramadani.

Po ashtu ju informojmė se shpejti do thėrrasim takimin pėr Kuvend pėrgjithshėm degės Zvicėr

ku do ftojmė nga njė pėrfaqėsues ēdo shoqėrie apo organizimi ekziston Zvicėr pa marrė parasysh

formėn e aktivitetit tyre, prandaj me kėtė rast i lusim gjitha shoqėritė Zvicėr brenda kohės konsultohen

  mes veti dhe ditėn mbahet Kuvendi na dėrgojnė nga njė pėrfaqėsues Kuvend dhe pastaj bashkėrisht

do flasim pėr idetė tona, do pėrgatisim bashkėrisht platformėn tonė, statutin tonė, dhe qėllimet apo projektet tona

  pėrbashkėta pėr ardhmen.

Kėrkojmė kontakte serioze pėrtej Atlantikut, ju lutemi na kontaktoni faqen tonė FB

Ftojmė donatorėt, intelektualėt, njerėzit e vullnetit mirė nga gjithė globi, na bashkohen.

 

Me respekt
Nga kėshilli themelues Zvicėr.

Fotografi e pėrbashkėt e kėshillit themelues